101 Soruda Fotoğrafçının ve Fotoğraflanan Kişinin Hakları

Yeni çıkan fotoğraf'a dair yerli ve yabancı yazarların yayınlanmış kitaplarının tanıtımı için hazırlanmıştır.
Cevapla
Kullanıcı avatarı
Şahin Atar
Mesaj Panosu Yöneticisi
Mesajlar: 326
Kayıt: 10 Kas 2020 Sal 12:24 am
Konum: Muğla
İletişim:

101 Soruda Fotoğrafçının ve Fotoğraflanan Kişinin Hakları

Mesaj gönderen Şahin Atar »

Sayın Fotoğraf dostu Merhaba,

İyi bir fotoğraf çekmenin inceliklerini bilmek kadar, fotoğrafı çeken ve çekilen kişinin ya da mekanın hangi haklara sahip olduğunun bilinmesi de artık önemli bir konu haline gelmiştir. Hem bir fotoğrafçı hem de Cumhuriyet Savcısı Sıddık ÇİNKO tarafından “101 Soruda Fotoğrafçının ve Fotoğraflanan Kişinin Hakları (Fotoğraf ve Hukuk)” ismiyle kaleme alınan kitap, kadrajın önündeki ve arkasındakilere hitap eden alanındaki en güncel kitaptır.

https://www.seckin.com.tr/kitap/924413899

Küçük bir not: Cumhuriyet Savcısı ve aynı zamanda Fotoğrafçı olan Sıddık ÇİNKO'nun İSFAK'ta 8 Mayıs 2018'de konu ve kitaba ilişkin bir söyleşisi de yapılacaktır.

Kitabımızın haberi ve bir başka fotoğraf sanatçısının kitabımıza ilişkin görüşleri http://www.hurriyet.com.tr/teknoloji/fo ... i-40809590


YAZAR HAKKINDA
Sıddık ÇİNKO
Cumhuriyet Savcısı ¦ Fotoğrafçı
1970 doğumlu olan yazar, 1992 yılında İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesi mezun olmuştur. Halen İstanbul Bölge Adliye Mahkemesi Cumhuriyet savcısı olarak görevine devam etmektedir. Gezi anılarını daha iyi fotoğraflama düşüncesiyle başladığı temel fotoğraf eğitiminden sonra fotoğraf alanlarına ilişkin kurslara katılmış, ikinci üniversite olarak Anadolu Üniversitesi Fotoğrafçılık bölümünü de bitirmiştir.
Fotoğraf ve hukuk alanında çalışma ve incelemelere yönelerek "Fotoğrafçının Hakları" ve "İnsanın Fotoğraflanması" konusunda uzmanlaşmış; bu konularda dergilere yazılar yazmış, sivil toplum kuruluşlarının çeşitli toplantılarında da bulunmuştur. Çalıştığı kurumda, fotoğraf kursları, fotoğraf kulübünün kuruluşu ve gezi faaliyetleri çalışmalarında bulunmuştur.
Saygılarımla...
FotoTiryaki Fotoğraf Paylaşım Sitesi ve Forumu
https://fototiryaki.com
Cevapla