Robbie Shone'un inanılmaz mağara fotoğrafları

Zamanlaması ve tekniğiyle başarılı fotoğrafları paylaşmak için hazırlanmıştır
Kullanıcı avatarı
Şahin Atar
Mesaj Panosu Yöneticisi
İletişim:

Robbie Shone'un inanılmaz mağara fotoğrafları

Mesaj gönderen Şahin Atar »

Robbie Shone, hayatını dünyanın en uzak bölgelerindeki mağaraları keşfetmeye ve fotoğraflamaya adamış bir maceraperest.
Resim

Resim
Shone'un bu hedefi onu Endonezya’dan Çin’e, Portekiz’den Yeni Zelanda’ya kadar pek çok farklı ülkeye taşıdı.

Resim
En güzel mağara fotoğraflarını çekmek için dünyanın dört bir yanına seyahat eden İngiliz Shone, amacına kendi ülkesinde ulaştı.

Resim
Shone bu maceraya başlamadan önce yüksek binaların ve köprülerin hasar tespitlerini yapıyordu.

Resim
Bu işi yaparken geliştirdiği tırmanma becerisi, mağaralarda kolaylıkla hareket edebilmesine ve harika fotoğraflar çekebilmesine olanak sağladı.

Resim
Shone, ''Daha önce kimsenin ayak basmadığı bir yerde bulunmak çok farklı bir duygu. Bu duygu beni daha fazla keşfedilmemiş mağara bulmaya itiyor'' dedi.

Resim
“Dikey mağaralar, uzun süre iple asılı kalmak gerektiğinden en zor olanları. Bazen ben bile ne zaman yere ulaşabileceğimi bilmiyorum.”

Resim
“Yere ulaşamadan ipimin bittiği de oluyor. Böyle bir durumda yapmam gereken geri yukarıya tırmanmak ve daha uzun bir ip almak.”

Resim
“Vietnam'da 13 gün yeraltında bir mağarada kaldım. Ormanın ortasında çok uzak bir noktadaydım ve orayı terk edip geri dönmek çok anlamsız görünmüştü. Biz de kamp yapıp mağarada uyumayı tercih ettik.”

Resim
“Mağarada kaldığımızda biyolojik saatimizin bozulmaması için, dışarıdan ışık alan bir noktada uyumayı tercih ediyorduk.”

Resim
“Bir mağarayı ışıklandırmak çok zor. O kadar karanlık ve siyah ki yüzünüzün karşısında tuttuğunda kendi elinizi göremiyorsunuz. Burnunuza dokunuyor bile olsanız göremiyorsunuz.”

Resim

Resim

Resim

Resim

Resim

Resim

Resim

Resim

Kaynak: http://fotoanaliz.hurriyet.com.tr/galer ... d=4369&p=1
Saygılarımla...
FotoTiryaki Fotoğraf Paylaşım Sitesi ve Forumu
https://fototiryaki.com